Reálie

02. 01. 2017 12:21:11

Vše, co je i není zapotřebí vědět pro hraní. Samozřemě čím více víte, tím lépe můžete psát své příspěvky.

Obsah:

Úvod

Historie

Nový svět

Soutěž

Labyrint

 

Tučně označené si musíte přečíst

Alouette Truth Carpenter

Administrátor

02. 01. 2017, 12:32:03

Úvod

Nacházíme se ve světě, který už není zdaleka takový, jaký býval kdysi. Planetu ovládá nový systém s přísnými pravidly, kde se každé jejich porušení trestá. Možná právě proto se před třiceti lety začaly pořádat poněkud zvrácené soutěže - provinilců je příliš a míst kam je umístit na odpykávání svých trestů málo. Do soutěže však posílají jen provinilce, kteří jsou odsouzeni nejen cizími, ale i vlastními rodinami. Proto pořádání soutěže nikdo nepostavil. Nicméně, i pro odsouzené je to výhodné - nakonec je vždy jedna skupina zproštěna viny.

V Nortamu už bude probíhat zmíněný 30. ročník této soutěže a ačkoli by neměl, je přecejen trochu odlišným. To však poznají jen soutěžící a jakmile se dostanou dovnitř, bude to vše už jen na nich.


Alouette Truth Carpenter

Administrátor

02. 01. 2017, 12:35:06

 


Historie


Jelikož se děj naší tRPG odehrává v budoucnosti, možná by se někomu k hraní hodilo znát, jak se co přihodilo. Historii tedy není nutné znát, je to jen jedna z dalších zajímavostí.

 

Historii lidstva jako takového samozřejmě známe z dějepisu a proto se přesuneme rovnou do budoucnosti.

Začalo to při hospodářské krizi, která světem poprvé otřásla v září roku 2023. Trvala několik let a tvrdě zasáhla každou tehdy existující zemi, s čímž přišla chudoba. Valná většina lidí trpěla hladem, přišla o střechu nad hlavou a netrvalo dlouhou dobu a objevily se nemoci s tím spojené. Ačkoli na tyto nemoci bylo léku dost, nemohl si ho zajistit téměř nikdo, protože na to neměl peníze. Proti tomu se také lidé bouřili a všechno upadlo v neskutečný chaos. Toho všeho využilo několik lidí - bylo jich pět: čtyři muži a jedna žena. Lidem po ulicích začali slibovat, že všechno uvedou do pořádku a pomohou jim. V tu dobu to ale sliboval také kdejaký politik a nikdo jim zprvu nevěřil. Ani to netrvalo příliš dlouho, protože začali své sliby plnit. Lidem zajišťovali léky a ani jediný se nezajímal, kde je sehnali, hlavní pro ně bylo, že nějaké měli. Těch pět lidí se tedy dočkalo důvěry.
Jak už to tak v historii bývá, důvěry se využívá a s lidmi začali manipulovat. Poštvali je proti vládám svých zemí a vlády se jim - samo sebou – postavily na odpor. Využívali ozbrojených sil, ale některé země se lidem přizpůsobilo a poskytovali jim své vlastní ozbrojené síly, což nemohlo vést k ničemu jinému než válce. Ze začátku se to týkalo vesměs jen Evropy, jenže postupem času se ke každé straně připojovaly jiné země celého světa. Tak začala 17. února 2031 Třetí světová válka.
O válce se tady vyprávět nebude, protože si to může sám tak nějak každý představit sám. Nicméně, válka byla ukončená o šest let a několik měsíců později, tedy 4. května 2037. Následky byly příšerné, což si v té době uvědomovali všichni, přesto ale slavili.  A ačkoli se u tak veliké války nedá zcela říct kdo vyhrál nebo prohrál, k moci se dostalo těch pět lidí, kteří ve skutečnosti válku začali. Z těch pěti ale válku přežili jen tři, ale shodli se, že chtějí svět změnit.
Zrušili veškerou vládu, hranice zemí a nechali jen kontinenty - Severní Ameriku, Jižní Ameriku, Afriku, Evropu, Asii, Austrálii a Antarktidu. Do své tříčlenné společnosti přiřadili další tři a každý si vzal na starost jeden kontinent, pouze jeden z nich měl na starost dva - Austrálii a Antarktidu. Jelikož byl celý svět naprosto zničený, nejprve začali vše opravovat. Zdálo se to ale jako zbytečné, protože téměř vše bylo srovnáno se zemí, v čemž se rozhodli pokračovat, každičkou budovu srovnali se zemí a až poté začali stavět nové domy. Lidé proto byli nějakou dobu opět bez svých dočasných domovů a chvíli se bouřili, ačkoli jim bylo vše vysvětleno. Celé výstavby proto trvaly déle než měly a první města byla dokončená až po několika letech. Vše se opět urovnalo a lidé se stavbami začali pomáhat, takže šlo nakonec vše rychleji a jelikož byla v rámci možností první dokončená Evropa, veškeré vedení Nového světa, jak se mu začalo říkat, se přesunulo tam, na nějakou dobu včetně lidí. Zejména žen a dětí, zatímco muži pomáhali se stavbami domů jinde ve světě. Nutno poznamenat, že všechny domy byly naprosto stejné, jen se v centru každého kontinentu nacházelo několik větších a jinak vypadajících budov, patřících vedení těchto kontinentů. Vše bylo  úplně dokončeno v roce 2083 a nový režim už byl nastolený. Momentálně se nacházíme v roce 2141.

 


Alouette Truth Carpenter

Administrátor

02. 01. 2017, 14:13:54

Nový svět

Některé z reálií není potřeba znát, v tomto případě je to však svým způsobem důležité, samozřejmě není nutné znát každý detail, ale vyznačené části byste si pamatovat přece jenom měli.

 

Pojem „Nový svět“ nemá žádný zvláštní význam, pro lidi to prostě znamenalo, že začínali téměř od začátku. Ačkoli samozřemě zůstaly nějaké zmíňky o minulosti, – knihy, technologie i zničené krajiny - lidé postupně začali zapomínat a jelikož jim stačilo to, co měli, ani se nesnažili si vzpomenout. Proto se o minulosti dnešní lidé učí jen z učebnic a jen vybrané informace.

Centrem všeho dění je bývalá Evropa, zejména pak její střed, kterým je jedno z největších měst: Detch. Toto město se nachází někde při hranicích bývalých států Něměcka a České republiky, nachází se zde vedení jak celého kontinentu, dnes však známého jako Etos, tak i celého Nového světa.

 Prakticky všechna města, až na ta hlavní, vypadají téměř identicky, hlavně z toho důvodu, že se už dávno lidé nerozlišují na bohaté či chudé. Všichni jsou na tom tak nějak stejně, co se majetku týče. Každá rodina vlastní obdélníkový dvou patrový dům se suterénem a auto. Domy jsou zprvu vybavené stejně, je tam vše co je potřeba i věci navíc a později mohou lidé sami vyrábět další věci.

 Pravidla celého systému jsou jednoduchá a naleznete je jinde, jejich porušení, klidně jen sebemenší se trestá a jednou za rok se vybírá určitý počet provinilců, kteří jsou posláni do soutěže, o které tato tRPG vlastně pojednává.

 Ačkoli má svět sedm kontinentů, je rozdělený jen na šest částí: Etos, jak už bylo řečeno bývalá Evropa; Nortam, bývalá Severní Amerika, Sauter, bývalá Jižní Amerika; Esia, bývalá Asie; Farck; bývalá Afrika a Austie, Austrálie a Antarktida.

 

 


Alouette Truth Carpenter

Administrátor

02. 01. 2017, 18:07:44

Soutěž

Soutěž už se bude pořádat po třicáté, za tu dobu se nijak zvláště nezměnila. Vybráno je maximálně třicet lidí, někdy i méně, ve věku od osmnácti do třiceti let, kteří jsou rozděleni většinou do tří týmů. Ty spolu soupeří o to, aby se co nejdříve dostaly k částem konečného hesla, které je dostane ven, a poté i o dary v podobě jídla, pití, nářadí nebo třeba léků, bez kterých by se samozřejmě neobešly. Než jsou ale puštěni do labyrintu, projdou menšími přípravami. Při nich se učí jak využívat to, co mají a jak sehnat to, co nemají. Mimo to se mezi sebou mohou seznámit a do labyrintu pak nemusí vcházet s úplnými cizinci.

Jakmile se ocitnou v labyrintu, nesmí se od své skupiny oddělit na delší dobu než několik hodin, v takovém případě se o ně postarají tvůrci. Úmrtí jsou tam běžná také, mrtvá těla se musí nechat na místě, aby je následně mohli ti, co to mají na starosti odnést ven a pohřbít. Zvítězit může jen jediný tým, jehož členi budou zproštěni veškerých obvinění a svůj život pak mohou dožít jako by se nic nestalo.


Alouette Truth Carpenter

Administrátor

02. 01. 2017, 18:15:16

Labyrint

Labyrint je prostředí, ve kterém se odehrává soutěž. Jeho stěny mají v některých místech i 120 metrů. Každý rok je o trochu jiný - většinou se mění jeho tvar a samozřejmě jeho uličky nejsou stejné nikdy. Vždy je rozlehlý a části konečného hesla i dary nejsou nikdy ve výšce, ale naopak při zemi. Neplatí zde téměř žádná pravidla, snad jen ta, která nastaví jednotlivý tým.

Týmy jsou vypuštěny z rozdílných míst, mohou uzavírat "spojenectví", ale vždy platí, že vyhrát může jen jeden tým.


Neste přihlášen, pro přidání odpovědi se přihlašte.